O mne

Moje životné moto je “keď nejde o život, tak ide len o dalšie učenie”.

Keď moja nebohá milovaná žena ochorela na rakovinu, strávil som stovky hodín za počítačom, aby som pochopil príčinu jej choroby a našiel riešenie, ktoré by jej pomohlo v tomto zdeformovanom systéme zameraný na profit z choroby človeka. Česť výnimkám. Môj nebohý otec chirurg, primár, dobrý človek a úžasný otec mi raz povedal „medicína je poslanie a teraz sa z nej stal biznis“.

Tam začala moja cesta k poznávaniu celostného chápania uzdravovania človeka.

Mal som tú česť spoznať mnoho špičkových odborníkov v Nemecku, Rakúsku a Slovnisku. V Nemecku som absolvoval štúdium biorezonančného terapeuta pre ľudí a zvieratá a taktiež absolvoval štúdiu stavebnej biológie (hlavné príčiny chorôb).

Udivilo ma, aký rozdiel je u lekárov medzi znalosťou u nás a za hranicami v oblasti homeopatie, ale aj rekonvalescencie, ekológie a vplyvu životného prostredia na zdravie človeka. Môj učiteľ Gunter Kasper, ktorý je držiteľom patentu na elimináciu elektrosmogu, životu nebezpečného radónu a geopatogénnych zón mi otvoril nové obzory. Naučil ma sile biorezonancie. Zo začiatku to bol ten pocit, že by som rád uveril až kým som uveril. Biorezonancia pomohla nášmu 12 ročnému psíkovy, ktorý už nemohol chodiť na zadné nohy (princíp von a hneď dnu) takým spôsobom, že mohol opäť chodiť na prechádzky - max 3 hodiny :) , mohol plnohodnotne behať, aportovať a tak ďalej, ako by jej bolo 6 rokov. Dalo by sa povedať, že toto bolo moje zasvätenie.

Taktiež som začal vnímať ľudí, ktorý sú schopný sa zadlžiť na celý život, postavia si drahý dom (aj pri vysokom napätí) a vytvoria si z neho elektrickú klietku, nehovoriac o smart technológií, v ktorej sa postupne varia ako žaba, ktorá si nič nevšimne, lebo sa to deje pomaly a postupne. Zdravotné normy penetrácie žiarenia sa neustále zvyšujú, čo je pozoruhodné, lebo by to mohlo poukazovať na fakt, že aj naša odolnosť voči tomuto žiareniu sa musí neustále zvyšovať. Je tomu tak naozaj? Už samotný fakt, že sa rozdeľuje norma na domov a na pracovné prostredie je sporné, lebo by to malo znamenať, že v pracovnom prostredí by som mal byť odolnejší voči elektrosmogu ako u seba doma.

Ešte pár viet o mňe samotnom:

Prostredníctvom dennodennej sebareflexie, otvorenému partnerskému zdieľaniu, odhaľovaniu svojich vnútorných strachov a prechádzkam v prírode som našiel základ pre dlhodobo udržateľný stav môjho zdravia.

Vďaka tradičnej tantra joge, ktorá má korene v južnej Indii, som spoznal, čo je to uvoľnenie a čo dokáže uvoľňovanie tela spraviť s prežívaním, či už emócií, ako je napätie, stres, strach, alebo so zdravím a vitalitou človeka.

Prax biorezonancie ma nielen duševne napĺňa, ale dáva mi možnosť pomôcť nielen ľudom, ale aj zvieratkám. Či sa jedná o masáž, o biorezonančnú terapiu, alebo o stavebnú biológiu, priviedlo ma to do stavu zasvätenia sa pomoci druhým.

Taktiež pociťujem, že som dostal dar do svojich rúk. Otvoril sa mi pocit „cítiť“ dotyk. Uvidel som prepojenie medzi dotykom a zdravím človeka. Preto milujem Zen masáž a učenie Zenu ako aj Tantry, ktorá je v našich končinách známa v jej zdeformovanom ponímaní. Tantra je spôsob života. Sexuálne techniky sú iba jej vyvrcholením a nie jej podstatou. Toto učenie spolu so svojou milovanou ženou postupne odovzdávame párom, ktoré nieje naučené, ale pochádza z prežitku a pochopenia nášho vedomého vzťahu. Patri do toho to „príjemné“, ako aj to „nepríjemné“. Obe polarity sú súčasť jedného a obojstranne sa dopĺňajú. Je to o uhlu pohľadu, nie o posudzovaní pomyselnej duality dobrého a zlého. Tantra je objektívny pozorovateľ tejto duality. V tom spočíva nestranná sloboda.

Nakoľko sa stále dá niečo zlepšovať, začal som sa zaujímať o liečivé účinky reflexnej terapie nôh a rúk v kombinácii s esenciálnymi olejmi. Istý čas som sa staral o 78 ročnú pani s roztrúsenou sklerózou, trpiacou na depresie, na ktorej účinky tejto kombinovanej terapie boli viditeľné okamžite.

Život ma posúva k tomu, aby som poznanie, ktoré postupne nadobúdam, spájal. Rád hľadám súvislosti a rád spájam rôzne metódy, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a podporujú. Neexistuje len jedna cesta.

Každý máme možnosť voľby, akou cestou sa vyberieme, pre každého je vhodné niečo iné.

Jedna sa mi obzvlášť páči, odstráň príčinu a telo sa samé zreguluje. :)

Som za jednoduché riešenia, ktoré hľadám v prírode a nie som ezoterik, ktorý necháva všetko na osud. Záleží mi na bezpečí mojom aj mojej rodiny, s ktorou radi a často cestujeme, preto som začal vytvárať domáce prírodné lekárničky na kľúč pre každého, podľa toho, čo potrebuje.

Zároveň mám to šťastie, že podporujem svoju ženu na jej ceste a spolupodieľam sa na jej krásnych akciách, projektoch a cestách, ktoré organizuje. Viac na Seba-Vedoma Žena.sk

Spoznajte môj svet a ja verím, že sa obohatíme navzájom.

Vitajte Igor Lukáč